505 122 580 | ul. Mickiewicza 39, 05-500 Piaseczno [email protected]

Ostatnim kursem, który odbył się dnia 7 lipca 2023r. oficjalnie zakończyliśmy rok akademicki w Akademii Quadia. Dziękujemy naszym wszystkim absolwentom za udział w szkoleniach i mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże w prowadzeniu leczenia pacjentów. Od początku istnienia Akademii Quadia przeszkoliliśmy 164 urologów z większości ośrodków urologicznych w Polsce.

Kolor biały – kursy w roku 2021/22. Kolor zielony – kursy w roku 2022/23.

Rok akademicki 2022/23 rozpoczęliśmy szkoleniem zorganizowanym w Akademii Siemensa w Warszawie „Zaawansowany kurs diagnostyki MR gruczołu krokowego dla urologów”, w którym uczestniczyło 30 lekarzy urologów z całego kraju. 

Kurs zaawansowany przeznaczony jest dla lekarzy urologów, absolwentów kursu podstawowego Akademii Quadia, mających już doświadczenie w analizie obrazów MR. Szkolenie odbywa się w sali wykładowej Akademii Siemens-Healthineers w Warszawie w grupie do 30 lekarzy i prowadzony jest przez zespół lekarzy radiologów i urologów. Lekarze mają do dyspozycji 15 profesjonalnych radiologicznych stacji opisowych, na których mogą analizować przygotowane trudne przypadki kliniczne. Wartością dodaną kursu jest to, że wszystkie prezentowane przypadki mają wynik histopatologiczny i są omawiane przez urologów wraz z dalszym postępowaniem.

 W trakcie roku 2022/23 przeprowadziliśmy kolejnych 11 edycji „Kursu podstawowego diagnostyki raka stercza w MR dla urologów”, które odbywają się na terenie pracowni Quadia w Piasecznie w formule doctor-to-doctor w grupach do 6 lekarzy i prowadzone są przez dr n. med. Magdalenę Zagrodzką oraz lekarzy radiologów z zespołu Quadia.

 W szkoleniach Akademia Quadia w roku akademickim 2022/23 w sumie udział wzięło 94 lekarzy urologów z poradni specjalistycznych, szpitali oraz klinik z całej Polski (zaznaczone na mapie na zielono).

 Życzymy wszystkim dużo odpoczynku w okresie letnich wakacji i zapraszamy na kolejne kursy w nowym roku akademickim 2023/24, który rozpoczniemy 29 września szkoleniem „Zaawansowany kurs diagnostyki MR raka gruczołu krokowego dla urologów”, który odbędzie się w Akademii Siemens Healthineers. W planach mamy również przeprowadzenie kursu dla onkologów, specjalistów medycyny nuklearnej oraz radiologów z diagnostyki MR całego ciała (MR WB w standardzie ONCO-RADS).

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim absolwentom Akademii Quadia oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację szkoleń.

Pin It on Pinterest

Share This