505 122 580 | ul. Mickiewicza 39, 05-500 Piaseczno [email protected]

20 października 2021 roku rozpoczęliśmy przygotowania do unikalnego w skali światowej projektu naukowego.

Zespół lekarzy i techników Quadia wspólnie z inżynierami z firmy Siemens Healthineers wypracowali specjalistyczne sekwencje i techniki obrazowania w aparacie MR bardzo małych struktur anatomicznych z wykorzystaniem paramagnetycznego środka kontrastowego.

Nowe sekwencje badania MR oraz procedury podania środka kontrastowego zostały wypracowane od podstaw, gdyż w światowej literaturze i codziennej praktyce klinicznej nie ma wzmianek o takim zastosowaniu badania MR, do którego dążymy.

Zespół Quadia i Siemens przygotowuje fantom do wykonania testowego badania MR.

Widok z kamery z gantry aparatu z przygotowanym fantomem. Za chwilę wykonane zostanie badanie MR, którego celem jest ustawienie protokołu do obrazowania bardzo małych struktur anatomicznych.

Bardzo dziękujemy całemu zespołowi Quadia; lekarzom (dr n. med. Magdalenie Zagrodzkie, dr n. med. Bartłomiejowi Woźniakowskiemu), technikom (Jarosławowi Niemirskiemu oraz Patrykowi Sulmińskiemu) oraz pielęgniarce. Dziękujemy również inżynierom z firmy Siemens Healthineers; dr Kamilowi Gorczewskiemu, Kamilowi Cepuchowi oraz Tomaszowi Przygodzie za wsparcie techniczne i naukowe całego przedsięwzięcia i pomoc w dopracowaniu techniki badania!

Już wkrótce poinformujemy o szczegółach i wynikach projektu!

Pin It on Pinterest

Share This