505 122 580 | ul. Mickiewicza 39, 05-500 Piaseczno [email protected]

Rok 2021 był dla nas niezwykle ważny. Dnia 15 marca 2021 uruchomiliśmy naszą pierwsze centrum diagnostyczne rezonansu magnetycznego Quadia w Piasecznie i zostaliśmy pracownią referencyjną firmy Siemens Healthineers.

Transport i instalację naszego nowego aparatu Siemens Magnetom Sola 1.5T mogliście obejrzeć na filmie opublikowanym na naszym profilu na Facebooku klikając (tutaj).

Dzięki naszej pracowni pacjenci zyskali dostęp do nowoczesnej diagnostyki MR chorób nowotworowych układu moczowego (prostaty, pęcherza, nerek, jąder), okolic jamy brzusznej i miednicy mniejszej, neurologii oraz kardiologii w tym również diagnostyki powikłań po COVID-19 takich jak zapalenie mięśnia sercowego.

Od początku działalności naszej pracowni MR wykonaliśmy między innymi:

 >1 500 badań mpMR gruczołu krokowego
>200 badań MR układu moczowego w tym MR pęcherza i nerek
>100 badań MR całego ciała (MR whole body) w standardzie OncoRads
>60 badań MR serca

… oraz

🧪 zużyliśmy 2 127 fiolek środka kontrastującego coolsealed
🏥 byliśmy otwarci przez 2 536 godzin
🍱 zjedliśmy 212 wspólnych lunch’y z Zespołem
👩🏻‍⚕️ odbyliśmy 42 kominki kliniczne
☕️ wypiliśmy 22 kg kawy ziarnistej

W lipcu, jako jedna z niewielu placówek w Europie, wprowadziliśmy do naszej oferty usług medycznych, robotyczne biopsje prostaty wykonywane pod kontrolą MR. Wykonaliśmy już ponad 30 takich zabiegów.

W sierpniu rozpoczęliśmy serię szkoleń dla lekarzy urologów „Kurs podstawowy diagnostyki raka stercza w MR”. Szkolenia prowadzone są w formule doctor-to-doctor przez dr n. med. Magdalenę Zagrodzką wraz z zespołem medycznym Quadia. Zorganizowaliśmy już 8 edycji kursu, w których udział wzięło 25 lekarzy urologów z całej Polski z Warszawy (Centrum Onkologii) Bydgoszczy (Szpital MSWiA), Wrocławia (USK, WSK4), Łodzi (MSWiA), Zgierza, Grodziska Mazowieckiego, Kielc (Centrum Onkologii), Poznania (EMC), Radomia, Krosna, Rzeszowa, Zielonej Góry i Sulechowa. Dziękujemy wszystkim uczestnikom szkoleń.

Ośrodki przeszkolone przez Quadia

Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym Pacjentom oraz Lekarzom Kierującym za obdarzenie nas tak dużym zaufaniem i skorzystanie z usług medycznych świadczonych w naszej pracowni. 

Dziękujemy również naszemu Zespołowi za ogromne zaangażowanie w niesienie pomocy Pacjentom. 

W przyszłym roku czekają nas kolejne ciekawe wyzwania i projekty naukowe, o których będziemy Was na bieżąco informować. 

 

Życzymy Wam wielu sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku 2022! 

Szczęśliwego Nowego Roku! 

Pin It on Pinterest

Share This