505 122 580 | ul. Mickiewicza 39, 05-500 Piaseczno [email protected]

We wrześniu zakończyliśmy profilaktyczny „Program badań MR całego ciała” dla pracowników firmy Siemens Healthineers Polska. W jego trakcie wykonaliśmy ponad 250 badań rezonansu magnetycznego całego ciała (WB-MRI) w standardzie ONCO-RADS. W programie udział wzięli wszyscy pracownicy firmy, którzy wyrazili chęć wykonania takiego badania.

Program cieszył się bardzo dużą popularnością wśród pracowników firmy Siemens i z możliwości badania skorzystała zdecydowana większość pracowników. Doceniamy i podziwiamy wysiłek firmy Siemens Healthineers włożony w akcje prozdrowotne dla swoich pracowników. Inwestycja w rozwój i zdrowie Zespołu to zawsze najlepsza inwestycja! 

Podczas trwania programu wykryto u 43 osób schorzenia wymagające dalszej, pogłębionej diagnostyki. U 10 osób były to poważne schorzenia wymagające natychmiastowego dalszego działania. Wszystkie te problemy zostały wykryte we wczesnym stadium, w którym możliwe jest wdrożenie skutecznego leczenia. Pokazuje to, jak niezwykle ważna jest profilaktyka i mamy nadzieję, że coraz więcej firm zdecyduje się na wdrożenie ogólnokorporacyjnych programów zdrowotnych oraz wprowadzenia prozdrowotnych modernizacji w miejscu pracy.

Badanie całego ciała metodą rezonansu magnetycznego doskonale sprawdza się jako badanie profilaktyczne. Nie wymaga podania środka kontrastowego oraz wykorzystania promieniowania jonizującego. Precyzja oraz szeroki zakres badania whole-body MRI (skanuje się całe ciało od czubka głowy do połowy ud) sprawiają, że możemy w sposób holistyczny spojrzeć na pacjenta i połączyć wiele objawów w całość.

Chcielibyśmy podziękować firmie Siemens Healthineers za zaproszenie Quadia jako partnera medycznego w programie. Mamy nadzieję, że nasze badania przyczynią się do poprawy stanu zdrowia pracowników i zmiany stylu życia.

Jesteśmy ośrodkiem referencyjnym Siemens Healthineers i na co dzień owocnie współpracujemy z Zespołem wybitnych specjalistów Siemens Healthineers w wielu obszarach (AI, R&D, etc.). Tym bardziej jesteśmy dumni, że obdarzyliście nas Państwo tak dużym zaufaniem i powierzyliście zdrowie Waszych pracowników w nasze ręce.

Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego relację z programu i odczucia jego uczestników.

Pin It on Pinterest

Share This