505 122 580 | ul. Mickiewicza 39, 05-500 Piaseczno [email protected]

29 września szkoleniem „Zaawansowany Kurs diagnostyki MR raka gruczołu krokowego dla urologów” Akademia Quadia rozpoczęła nowy rok akademicki 2023/24.

 W kursie, który odbył się w Sali wykładowej Akademii Siemens Healthineers wzięło udział 28 lekarzy specjalistów urologów. Program kursu obejmował część wykładową, podczas której lekarze mogli dowiedzieć się o technice badania gruczołu krokowego metodą rezonansu magnetycznego, jak również wysłuchać najnowszych doniesień dotyczących diagnostyki raka pęcherza moczowego, biopsji in-bore stercza pod kontrolą MR oraz badania całego ciała MR w standardzie ONCO-RADS.

Dodatkowo urolodzy mieli możliwość samodzielnej analizy przypadków na konsolach radiologicznych Syngo.via i przedyskutować wyniki z wykładowcami. Po samodzielnej analizie przypadków nasz Zespół przedstawił prawidłowe odpowiedzi oraz wyniki histopatologiczne i dalsze postępowanie z pacjentem.

Akademia Quadia prowadzi dwa rodzaje kursów:

KURS PODSTAWOWY DIAGNOSTYKI RAKA STERCZA W MR DLA UROLOGÓW

Jest to specjalistyczny kurs z zakresu diagnostyki nowotworów gruczołu krokowego metodą multimparametrycznego rezonansu magnetycznego (mpMRI).

Szkolenia odbywają się w pracowni Quadia w Piasecznie w formule doctor-to-doctor w grupach do 6 lekarzy i prowadzone są przez dr n. med Magdalenę Zagrodzką i innych lekarzy z zespołu Quadia. 

 

ZAWANSOWANY KURS DIAGNOSTYKI MR RAKA GRUCZOŁU KROKOWEGO DLA UROLOGÓW

Kurs przeznaczony jest dla lekarzy urologów posiadających podstawowe doświadczenie w analizie obrazów MR lub w wykonywaniu biopsji fuzyjnych.

Szkolenie odbywa się w sali wykładowej Akademii Siemens-Healthineers w Warszawie w grupie do 30 lekarzy i prowadzone są przez zespół lekarzy radiologów i urologów. Lekarze mają do dyspozycji 15 profesjonalnych radiologicznych stacji opisowych, na których mogą analizować przygotowane trudne przypadki kliniczne.

Osoby zainteresowane kursami prosimy o kontakt: [email protected].

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej Edukacja – Quadia

Pin It on Pinterest

Share This