505 122 580 | ul. Mickiewicza 39, 05-500 Piaseczno [email protected]

Akademia Quadia organizuje kursy dla lekarzy urologów. Szkolenia prowadzone są przez dr n. med. Magdalenę Zagrodzką wraz z zespołem doświadczonych lekarzy radiologów. 

Od lipca 2021 Akademia Quadia organizuje szkolenia dla urologów, podczas których lekarze mogą poznać zarówno specyfikę pracy pracowni diagnostycznej specjalizującej się m.in. w badaniach urologicznych i onkologicznych, jak również samodzielnie przeanalizować ponad 100 przypadków

Podczas kursów urolodzy zapoznają się również z najnowszymi trendami w diagnostyce nowotworów gruczołu krokowego metodą MR.

Od stycznia 2023 uruchamiamy zapisy na kolejne edycje kursów dla lekarzy urologów:

1)  „Kurs podstawowy diagnostyki raka stercza w MR”. Szkolenie odbywa się w pracowni Quadia w Piasecznie. W kursie bierze udział do 6 lekarzy urologów. Celem kursu jest poznanie techniki badania mpMRI stercza według wytycznych PIRADS 2.1 oraz jej ograniczeń, umiejętność oceny jakości i wartości diagnostycznej badania, samodzielność w ocenie badania mpMRI w podstawowym zakresie. Podczas warsztatów lekarze analizują około 100 przypadków klinicznych.

Kursy odbywają się raz w miesiącu. Kolejna edycja szkolenia planowana jest na 27 styczna 2023 roku.

2) „Kurs zaawansowany diagnostyki raka stercza w MR”. Kurs odbywa się w sali Akademia Siemens Healthineers w Warszawie wyposażonej w 15 radiologicznych stacji opisowych. W kursie bierze udział do 30 lekarzy urologów. Celem kursu jest pogłębienie wiedzy o technice PIRADS 2.1 i wartości badania mpMRI stercza. Podczas kursu analizowanych jest ponad 50 trudnych przypadków klinicznych, które omawiane są zarówno przez lekarza radiologa jaki i lekarza urologa. Podczas warsztatów lekarz urolog prezentuje jak na podstawie analizowanego badania mpMRI gruczołu krokowego została wykonana biopsja fuzyjna oraz prezentuje wynik histopatologiczny i dalsze postępowanie z pacjentem.

Kurs dedykowany jest dla lekarzy urologów, którzy posiadają już podstawowe doświadczenie w ocenie obrazów mpMRI stercza. Szkolenia odbywają się 2 razy w roku. Kolejna edycja planowana jest na 31 marca 2023 roku.

Akademia Quadia

Zapraszamy lekarzy urologów zainteresowanych wzięciem udziału w szkoleniu do odwiedzenia naszej strony internetowej Akademia Quadia, na której znajdują się dodatkowe informacje oraz program szkoleń.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu proszone są o wysłanie zapytania drogą mailową na adres

[email protected]

Pin It on Pinterest

Share This